30 Mayıs 2013 Perşembe

Elektronik Kitap ve Telif Hakları-1


Çok değil bundan sadece 5 yıl kadar önce e-kitap denildiğinde “bizde olmaz” veya “bize ters” diyenler artık meraklarına engel olamıyorlar ve çaktırmadan e-kitaba yeşil ışık yakmaya başladılar.

Çok sayıda internet sitesi ve yayınevi de elektronik kitap yayıncılığının, yayıncılık sektörünün yeni bir alanı olduğunun ve bu alana girerek gelecekte daha sağlam bir yer edinebileceğinin bilincine varmış durumda… Ancak elektronik kitap hem yayıncılık sektörü hem de okuyucular için çok sayıda avantaj sağlamasının yanı sıra gerekli tedbirler alınmadığı takdirde özellikle telif hakları açısından oldukça tehlikeli olabilecek durumda.
..........


MEKAM (Medeniyet ve Kültür Araştırmaları Merkezi)

28 Mayıs 2013 Salı

Yeni Yüzyılın Kitabı Elektronik Kitap

Kitabım ilk çıktğında herkesin tebrikten sonra ilk tepkisi muzip bir gülümsemeyle "Elektronik kitap kitabını neden basılı çıkardın?" olmuştu.
Benim cevabım ise hep belliydi; "Elektronik kitabın ne olduğunu bilmeyen veya soğuk bakanların onun ne olduğunu öğrenmesi için önce basılı kitap olarak okumaları gerekiyor. Ne olduğunu öğrensinler bilsinler ki elektronik haliyle tanışabilsinler" olmuştu. 

Sonunda yaklaşık bir ay aradan sonra kitabımın elektronik versiyonu İdefix'ten satışa sunuldu. 
Elektronik kitap okumak isteyenler için buyrun...


Herkese keyifli okumalar...Abone

Hayran

Takipçi

Yazı

Yorum