28 Ocak 2013 Pazartesi

TTNET Kitap ve Turkcell Kitaplık


Ülkemizde e-kitap, tüm önyargılarla birlikte, gelişim göstermeye devam ediyor.

İdefix'te satışa sunulan e-kitap sayısı şu anda 5283. (28/01/2013)

İdefix dışında bilinen çok sayıda kitap mağazası da internet sitesi üzerinden e-kitap satışına başladı.

Son zamanlarda ülkemizde de, tıpkı yurtdışında olduğu gibi, geliştirilen çeşitli uygulamalar ile e-kitaplarınızı dilediğiniz zaman bu uygulamalarla doğrudan satın alıp kullanmış olduğunuz cihaza yükleyerek dileğiniz yerde okumaya başlayabilirsiniz.

Bu uygulamalardan şu sıralar en çok kullanılan ikisi TTNET Kitap ve Turkcell Kitaplık.

Doğrusunu isterseniz ben ikisini de kullanmadım. Ama buradan e-kitap okumak isteyenleri bilgilendirmek istedim. Her ikisini de telefonunuza ya da cihazınıza yükleyeceğiniz uygulamalar ile kullanabiliyorsunuz.

TTNET Kitap servisinde e-kitaplarınızı http://www.ttnetkitap.com adresinden satın alıyorsunuz. Okuyabilmek için ise GooglePlay (Android Market) veya Appstore uygulama dükkanlarından ÜCRETSİZ TTNET Kitap mobil okuyucu uygulamasını Android ve IOS tabanlı akıllı telefon/tablet cihazlarına yüklemeniz yeterli. Uygulamadan nasıl yararlanabileceğinizi merak ediyorsanız


Turkcell Kitaplık uygulaması içinse, önce uygulamaya üye olmanız gerekiyor. Eğer Turkcel abonesiyseniz SIFREyazıp 2222'ye kısa mesaj göndererek; Turkcell abonesi değilseniz,SIFRE yazıp 05327552222'ye kısa mesaj göndererek şifrenizi almanız gerekiyor. Sonrasında www.turkcellkitaplik.com.tr sayfasından e-kitabınızı seçip satın alıp okuyucu uygulamayı yükleyip kitabınızı okumaya başlayabilirsiniz.
Nasıl okuyabileceğinizi öğrenmek için


10 Ocak 2013 Perşembe

Müteferrika'dan E-Kitaba...Medeniyet ve Kültür Araştırmaları Merkezi (MeKAM)'da yayınlanan ikinci yazıma buradan ulaşabilirsiniz.
Keyifli okumalar...

9 Ocak 2013 Çarşamba

Yeni Dergi, Yeni Yazı...

Herkese yeni bir yılla birlikte yeniden Merhaba,

Ne kadar sürecek bilemiyorum ama bundan sonra Yayın Dünyamız dergisinde yazılar yazmaya başlıyorum. İlk yazım Ocak sayısında çıkacak... Dergi, 1975 yılında kurulan TÜRDAV A.Ş'nin yayın organlarından biri.
Yayın Dünyamız dergisinin elektronik deneme yayınına www.yayindunyamiz.com adresinden ulaşabilirsiniz. 


Yayın ürünleri ve piyasasının yönetiminde kullanılabilecek, güncel yayın bilgi merkezine sahip ve 1989 yılından beri sektöre hizmet sunan TÜRDAV'dan kısaca bahsedecek olursak; bünyesinde Yayın Bilgi Merkezi, Kitap Alış-Satış Merkezi, Kütüphane Kurma Merkezi, Yayın-Basım Ajans Merkezi ve Yayın Merkezi bulunmaktadır.

- Yayın Bilgi Merkezi;  yayıncılık alanındaki gelişmeleri güncel olarak takip etmekte, piyasada satıştaki kitaplarla ilgili periyodik  olarak (aylık, iki aylık) yayın katalogları yayınlamakta ve bunu piyasanın ihtiyacına uygun biçimde sunarak, güncel yayın istatistikleri üretmektedir. “Yayın Dünyamız” dergisini yayınlamaktadır.
- Kitap Alış-Satış Merkezi; Türkiye’de yayınlanan ve yurt içi ve yurt dışında satışta olan bütün kitapların satışını yapmaktadır.
- Kütüphane Kurma Merkezi; kütüphane kurma, sağlama (kitap, süreli yayın, CD, DVD), teknik hizmet verme (kataloglama, sınıflama, sarf malzemesi), Marc21 formatında kayıt oluşturulması, aktarılması gibi hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca kütüphanelere yönelik dijital yayın satış/kiralama program yazılımı çalışmaları da devam etmektedir.
- Yayın-Basım Ajans Merkezi; yurt içi ve yurt dışından gelen kitap baskı ve cilt konusundaki ajans tekliflerini alarak en uygun fiyatla ve kalite ile cevap vermektedir.
- Kendi Yayın Merkezi; patenti kendisine ait olan; Cihan, Elit-Kültür, Karanfil, Gelincik yayın markalarının ve yayın kataloglarından başka; Aylık Sur Dergisi, Türkiye Kitap Kaset ve Kırtasiye Katalogu gibi periyodik yayınların da sahibidir.

Abone

Hayran

Takipçi

Yazı

Yorum